1/8 финалите на Световното първенство в Русия ще стартират с вълнуващи двубои, в които европейски отбори ще спорят с южноамерикански съперници. Началото на плейофите ще започне в 17:00 с двубой между Франция и Аржентина.

"Петлите" спечелиха групата си, а Аржентина завърши на второ място в своята.

Отборът на Франция ще излезе за 80-и път под ръководството на Дидие Дешан, който оглави тима през 2012 г. Световният шампион от 1998 г. ще счупи рекорда на Раймон Доменек от 79 срещи. Като футболист Дешан излезе на терена с френската фланелка 103 пъти.

Аржентина и Франция са се срещали два пъти на Мондиали и двубоите са спечелени от южноамериканците - на първото в историята Световно първенство през 1930 г. (1:0 за Аржентина) и на Мондиал 1978 (2:1).

Стадион "Казан Арена" ще има честта да посрещне един от най-интригуващите мачове от 1/8 финалите. В последния кръг от груповата фаза французите ги устройваше и равенство срещу Дания и мачът завърши точно с такъв резултат (0:0). В този мач Дешан даде почивка на шестима основни играчи и тимът му без съмнение ще бъде по-свеж от този на Аржентина, който до последните минути се сражава за мястото си в плейофите.

С не по-малък интерес се очаква и срещата между двукратния световен шампион Уругвай и настоящия европейски първенец Португалия. Двата отбора ще се срещнат за първи път в мач от официален турнир. Уругвай спечели група А с три победи, а Португалия в група В събра пет точки и отстъпи първото място на Испания по голова разлика. И двата тима ще трябва да се погрижат специално за сигурността на собствените си врати, тъй като в ситуации, когато Кристиано Роналдо е с топката или тандемът Луис Суарес/Единсон Кавани, малка загуба на концентрацията може да има фатални последствия.

Главен съдия на този мач ще бъде мексиканецът Сесар Рамос, а отборите ще спорят на стадион "Фищ" в Сочи от 21:00 часа. Победителят ще играе с Франция или Аржентина на 6 юли в Нижни Новгород.    http://dnesplus.bg/