Отборът на Ювентус триумфира за 13-и път в своята история с Купата на Италия. Във финала, игран на Стадио Олимпико в Рим, „бианконерите“ победиха с категоричното 4:0 състава на Милан и така за четвърта поредна година отнесоха трофея в Торино.

След нулево равенство на почивката, през втората част играчите на Масимилиано Алегри нанесоха своя удар в рамките на само осем минути – между 56-ата и 64-ата. Меди Бенатия откри резултата, засичайки центриране от корнер на Миралем Пянич. Четири минути по-късно Дъглас Коста удвои аванса на Юве, шутирайки от границата на наказателното поле и след неубедителна намеса на стража на Милан Джанлуиджи Донарума, топката влетя в мрежата за 2:0.

В 64-ата минута шокът за „росонерите“ бе пълен, след като те инкасираха трети гол в своята врата, отново дело на Бенатия. Крайното 4:0 стана факт в 76-ата минута, когато нападателят на Милан Никола Калинич си отбеляза нелеп автогол в опит да изчисти топката след центриране от корнер на Миралем Пянич.

Така Юве триумфира повече от категорично с Купата и се доближи изключително близо до златен дубъл, като торинци се нуждаят от само точка в последните два кръга, за да си гарантират седма поредна титла в Серия А.